Стимулятор росту з фунгі- інсектоакарицидними властивостями SCLOBICIDE®
На сьогодні важливою складовою частиною садівництва в Україні є посилення екологічного підходу до розробки та практичного здійснення інтегрованого захисту багаторічних насаджень від основних шкідників і збудників хвороб карантинного і некарантинного значення, застосування добрив і препаратів для регулювання росту рослин.
Це вимагає створення високоефективних і малотоксичних для довкілля хімічних сполук, впровадження нових методів і способів зі зниження шкодочинності основних фітофагів і збудників хвороб, що впливають на ріст рослин і формування врожаю в агробіоценозі промислового саду.
У садах і ягідниках України виявлено понад 300 видів шкідливих комах та кліщів, близько 100 збудників грибкових, бактеріальних і вірусних захворювань, що послаблюють життєдіяльність культурних рослин у ягідних і садових насадженнях упродовж вегетації. Важлива роль зі зниження шкідливої дії фітофагів і патогенів в агробіоценозі саду належить заходам хімічного захисту.
Серед причин низької ефективності обробок захисту рослин від основних шкідливих об’єктів у ягідних і садових насадженнях є тривале застосування одних і тих же препаратів, прояв резистентності до деяких груп хімічних сполук, «моральне старіння» пестицидів, порушення технології їх застосування. Останнім часом ефективність хімічних препаратів значно знизилася, як наслідок маємо справу з реальною загрозою виникнення в шкідників і збудників хвороб стійкості до ЗЗР. Це спонукає шукати нові системи та методи захисту ягідних і садових насаджень від шкідливих видів із врахуванням біологічних особливостей їх розвитку та механізмів дії.
У зв’язку з цим підбір нових стимуляторів росту в поєднанні з властивостями фунгіциду, акарициду та інсектициду є актуальним питанням сучасної стратегії захисту багаторічних насаджень. Фахівцям компанії DOLINA вдалося створити препарат SCLOBICIDE®, який поєднує властивості не тільки ефективного стимулятора росту, а й захищає від хвороб та шкідників. При цьому комплекс компонентів, який входить до його складу впливає як на врожайність, так і на якісні показники.
ДІЯ ПРЕПАРАТУ
В асортименті ЗЗР мало препаратів, які пригнічують розвиток комах та грибів за низьких позитивних температур і які ефективно можуть протистояти їх зимуючим стадіям. Проти хвороб застосовується нестаріюча класика – бордоська рідина (3%), сечовина (3–5 %), залізний купорос (3 %), мідний купорос (3–5%, для хвойників – 1%), а проти комплексу шкідників, що зимують – препарати на основі мінеральних олій (2–10%).
Але у разі неправильного вибору препарату для обробки можна зіткнутися з негативними наслідками. Так, бордоська суміш або розчин мідного купоросу має кумулятивний ефект і накопичується в ґрунті, адже мідь – важкий метал. У більшості країн ЄС застосування його за сезон суворо регламентовано. До того ж якщо застосувати мідь як компонент, що викорінює шкідливі організми, можна позбутися можливості використовувати її як лікувальний засіб у період вегетації. А щоб досягти комплексного результату обприскування, необхідно застосувати кілька препаратів – інсектициди плюс фунгіциди.
Розв’язанням цієї проблеми зайнялася група компаній DOLINA, яка створила та активно тестує фунгі-, інсектоакарицид SCLOBICIDE®, унікальний препарат із широким спектром дії.
Як фунгіцид він має захисну (профілактичну) дію та контактну з проникною трансламінарною дією. Шкідників інсектицид SCLOBICIDE® знищує контактним способом. Виявляє ефективність за середньодобової температури не нижче за +5°С.
На додаток до перерахованих переваг препарат SCLOBICIDE® має низьку токсичність для теплокровних і високу ефективність діючої речовини.
Відомо, що втрати врожаю внаслідок несприятливого впливу хвороб можуть коливатися від 40 до 90%. В Україні значних збитків яблуні завдає парша. Збудник хвороби вражає листя та плоди. Особливо небезпечна хвороба у дощові роки. Джерелом первинної інфекції є переважно сумкоспори, які локалізуються в опалому листі та які рано навесні дозрівають у плодових тілах – псевдотеціях (фаза “набухання бруньок”). Масове поширення сумкоспор починається після намокання опалого листя та під час дощів і збігається з фазою «розпускання бруньок».
Збудник парші яблуні зазвичай зимує у формі телеоморфи на опалому листі. У деяких випадках можлива зимівля грибниці на уражених пагонах. Аскоспори є первинним джерелом зараження рослин навесні.
Застосування SCLOBICIDE® пригнічує розвиток спор грибів, у такий спосіб перешкоджаючи їх розмноженню. Принцип дії базується на пригніченні хвороб на початковому етапі внаслідок транспіраційної дії компонентів та швидкому знищенні збудників.
Препаративная форма — Раствор
Эффект пестицида — Да
Эффект преодоления стрессовых факторов — Да
Эффект удобрения — Да